Materiały instalacyjne

Materiały instalacyjne do systemów odkurzaczy centralnych dostarczane są przez czołowych globalnych producentów. Są dostępne zarówno w systemie metrycznym, w kolorze szarym, jako system PRO, jak i w systemie calowym, w kolorze białym. System PRO występuje w średnicach od 50 mm do 80 mm. Dostępny jest również w wygodnych w zakupie pakietach instalacyjnych, dopasowanych do różnej wielkości instalacji.

Elementy należące do obydwu systemów charakteryzują się unikalnymi cechami, które wpływają na ich przydatność do instalacji centralnego odkurzania. Są to miedzy innymi: odporność na ścieranie, małe tolerancje wymiarowe, wytrzymałość mechaniczna, kompatybilność z różnymi elementami gniazd ssawnych oraz jednostek centralnych.

Prawidłowo wykonana instalacja, przy wykorzystaniu oryginalnych elementów systemu, jest w pełni zabezpieczona przed ryzykiem zapchania.

Elementy instalacji, to również gniazda ssawne, dostępne w wielu kształtach i kolorach, automatyczne szufelki przeznaczone do montażu w cokołach szafek kuchennych lub w ścianach przedsionków czy jadalni, a także wyrzutnie powietrza czy gniazda gospodarcze montowane w garażach lub innych pomieszczeniach gospodarczych.

System pozwalający na chowanie w ścianie węża giętkiego używanego do sprzątania, to też element instalacji. Jest on kompatybilny zarówno z systemem instalacyjnym szarym, jak i białym.

Scroll to Top