Elementy systemu odkurzacza centralnego

Odkurzacze centralne to nie tylko jednostka centralna ale też inne elementy systemu – odkurzacz stacjonarny wytwarzający podciśnienie w całej instalacji, jak również sieć przewodów łączących go z gniazdami ssawnymi i wyposażenie do sprzątania, czyli wąż giętki i ssawki. Jest to więc instalacja. Odkurzacza centralnego nie można kupić w sklepie i po przyniesieniu do domu rozpakować i cieszyć się jego zaletami, trzeba o nim pomyśleć trochę wcześniej – najlepiej już na etapie budowy domu, koniecznie przed rozpoczęciem prac wykończeniowych.

Taka zapobiegliwość zwróci się przez kolejne lata użytkowania nowego domu. Będzie on czysty i wolny od kurzu i innych zanieczyszczeń. Zapoznaj się dokładnie z elementami systemu odkurzaczy centralnych, tak abyś wiedział dokładnie na co zwrócić uwagę przy zamawianiu systemu.

Odkurzacze centralne mają różny rodzaj filtracji w zależności od stosowanej w jednostkach centralnych wielkość silników, oraz ich konstrukcji. Czy są to odkurzacze centralne kompaktowe, czy może rozdzielone, gdzie w osobnej obudowie umieszczono silnik, a w osobnej obudowie filtry i zbiornik na kurz.

Odkurzacze Centralne

Odkurzacz Centralny Sistemair Tecno Style
Odkurzacz Centralny Sistemair R-Evolution

Jednostka centralna wytwarza podciśnienie i przepływ w instalacji, oczyszcza zassane powietrze oraz wydmuchuje je na zewnątrz domu. W jednostce centralnej jest również pojemnik na kurz, który musimy systematycznie opróżniać. Odkurzacze centralne różnią się między sobą:
– wielkością,
– mocą,
– rozwiązaniami konstrukcyjnymi,
– metodą filtracji powietrza,
– okresem gwarancji,
– a w konsekwencji także ceną.

Materiały instalacyjne

Materiały instalacyjne do systemów odkurzaczy centralnych dostarczane są przez czołowych globalnych producentów. Są dostępne zarówno w systemie metrycznym, w kolorze szarym, jako system PRO, jak i w systemie calowym, w kolorze białym. System PRO występuje w średnicach od 50 mm do 80 mm. Dostępny jest również w wygodnych w zakupie pakietach instalacyjnych, dopasowanych do różnej wielkości instalacji.

Elementy należące do obydwu systemów charakteryzują się unikalnymi cechami, które wpływają na ich przydatność do instalacji centralnego odkurzania. Są to miedzy innymi: odporność na ścieranie, małe tolerancje wymiarowe, wytrzymałość mechaniczna, kompatybilność z różnymi elementami gniazd ssawnych oraz jednostek centralnych.

Prawidłowo wykonana instalacja, przy wykorzystaniu oryginalnych elementów systemu, jest w pełni zabezpieczona przed ryzykiem zapchania.

Elementy instalacji, to również gniazda ssawne, dostępne w wielu kształtach i kolorach, automatyczne szufelki przeznaczone do montażu w cokołach szafek kuchennych lub w ścianach przedsionków czy jadalni, a także wyrzutnie powietrza czy gniazda gospodarcze montowane w garażach lub innych pomieszczeniach gospodarczych.

System pozwalający na chowanie w ścianie węża giętkiego używanego do sprzątania, to też element instalacji. Jest on kompatybilny zarówno z systemem instalacyjnym szarym, jak i białym.

Zestawy do sprzątania

Podstawowy zestaw ElektroComfort

Zestaw do sprzątania to popularna nazwa kompletu akcesoriów, niezbędnych do użytkowania odkurzacza centralnego. Ich głównym i najbardziej charakterystycznym elementem jest wąż giętki, którego długość w zależności od wybranego modelu wynosi od 7.5 do 15 mb. Dodatkowo w zestawie znajdują się ssawki różnym przeznaczeniu. Zestaw powinien zawierać wieszak na wąż giętki oraz torbę na akcesoria.

W naszej ofercie znajduje się kilka zestawów do sprzątania, różniących się przeznaczeniem jak i jakością wykorzystanych akcesoriów. Są zestawy, które służą do sprzątania samochodu w garażu, a także zestawy do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych. Jako wyposażenie dodatkowe oferujemy specjalne bawełniane pokrowce na węże giętkie, których zapewniają jeszcze lepszą ochronę np. delikatnych lub antycznych mebli mebli.

Zestaw do sprzątania Flisy do odkurzacza centralnego

Zestaw do sprzątania Flisy  

to najbardziej zaawansowane na świecie bezprzewodowe włączanie / wyłączanie systemów centralnego odkurzania.

Uniwersalne uchwyt, który można ładować. Taki zestaw może starczyć nawet na całe życie.

 

 

Automatyczne szufelki

Automatyczne szufelki są dużym udogodnieniem przy utrzymaniu domu w czystości. Często klienci decydują się na odkurzacz centralny za sprawą automatycznych szufelek, a dopiero później odkrywają pozostałe korzyści ze stosowania odkurzacza centralnego.

Dzięki automatycznej szufelce już nikt nie będzie ,,zamiatał kurzu pod dywan”.

Scroll to Top